Energia ja kliima

Energia ja kliima

Uudiseid CEE Bankwatch Networki kohtumiselt

14:58 14. aprill 2016
Author: Kadri Green

22.-24. märtsini toimus Tšehhi Vabariigi pealinna Praha lähistel järjekordne Bankwatchi projekti koordinaatorite kohtumine, kus arutati nii selle aasta plaane kui ka uue projektitaotluse esitamist Euroopa Komisjonile.

Euroopa Komisjon avas uues taotlusvooru hariduse ja avalikkuse teavitamise arengukoostöö projektide esitamiseks. Käesoleval ajal Eesti Roheline Liikumine osaleb juba sama taotlusvooru projektis ning see oleks järg juba seni tehtud tööle.

Kui seni on Bankwatchi kampaaniad tegelenud väga konkreetsete avaliku rahastuse toel tehtavate keskkonnakahjulike projektidega arengumaades, siis nüüd näitasid paljud partnerorganisatsioonid üles huvi tegeleda rohkem ka kohalike probleemidega. Korduvateks märksõnadeks olid demokraatia energeetika sektoris, alternatiivsete energiatootmislahenduste kättesaadavus, energeetika sektori läbipaistvus, avaliku rahastuse läbipaistvus ja palju muud. Nende märksõnade valguses mõtlesime, et Eesti Roheline Liikumine saaks selle projekti raames uuesti süsteemsemalt tegelema hakata Eesti põlevkivi sektoriga.

Kui kellelgi meie liikmetest on häid ideid, kuidas antud projektitaotlust just meie oludest tulenevalt kasulikult ja tõhusalt ära kasutada, siis on kõik ideed väga teretulnud:

• mõni üllatava kampaania idee,

• sõnum, mida kampaania abil edastada,

• uuring, mida oleks vaja läbi viia,

• üritus, mida korraldada, 

• või hoopis midagi kardinaalselt erisugust

Palume kõik ideed edastada aprillikuu jooksul e-mailile kadri.greenroheline.ee.