Keskkonnapoliitika

Keskkonnapoliitika

ERL uudiskiri: kevad-suvi 2019

10:19 01. mai 2019

Seekordses ERL-i uudiskirjas saab lugeda erakondade keskkonnaalastest seisukohtadest, permakultuurist, rahvusvaheliste kliimaalgatuste kohalikest harudest ja paljust muust.

Kevad-suvi 2019

Seekordne uudiskiri räägib – möödapääsmatult – palju nii poliitikast kui kliimast. Aga tuleb juttu ka permakultuurist ja saab teada veel nii mõnestki tegemisest. 

 Erakondade kliimadebatt 6. veebruaril

6. veebruaril toimus valimiste-eelne kliimadebatt „Planeedil on juba kiire, aga Eestil?”, kus kliimapoliitika ja energeetika tuleviku teemal arutasid 9 erakonna esindajad. Debatist jäi kõige positiivsemana kõlama mõte, et ambitsioonikas tegutsemine aitab kaasa ka meie majandusarengule, eelkõige taastuvenergia ja rohetehnoloogiate ettevõtluse näol. Seda võimalust tõid välja pea kõik erakonnad, eriti aga SDE, EER, ERE, REF ja Eesti 200.

Nii debatti kui ka ankeedi tulemusi vaadates jääb oma eristuvate seisukohtadega selgelt silma EKRE, kelle esindaja Martin Helme jäi läbivalt seisukohale, et kliimamuutused ei ole probleem ning teadlased, maailmaliidrid kui ka teised osapooled valetavad omakasu nimel.

Kokkuvõtteks võib kliimadebati alusel öelda, et lootust on, et kliimamuutusesse suhtuksid tulevases parlamendis täie tõsidusega Eestimaa Rohelised, Elurikkuse Erakond ja Sotsiaaldemokraadid. Eesti 200 ja Vabaerakond toetavad küll kliimasõbralike taastuvenergia lahenduste kasutuselevõttu, kuid jätavad võimaluse avatuks ka fossiilkütuste edasisele kasutamisele. Reformierakonna ja Keskerakonna edasised sammud sõltuvad paljuski sellest, kuidas erakonnasiseselt konsensusele jõutakse. Kliima teemal tagasihoidlikumat panust on oodata Isamaalt ning täielikku tegevusetust EKRE-lt. Hetkeseisuga ongi EKRE värskelt saanud keskkonnaministri koha.

Täisteksti saab lugeda siit (autor Piret Väinsalu, Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert)

UUDISKIRI TÄISPIKKUSES LOETAV SIIN  

Permakultuuri aed


Sündmused


Foorumteatri etendused: