Sündmused

Säästva eluviisi töötuba: lihtne ja ohutu kodukoristus

neljapäev
22.
veebruar
Kell 18:00
Asukoht: Lille 10, Tartu,

Kuigi väljas on veel lumehanged, on päevad juba pikemad ning varsti on kevadises päikselaigus näha kõik see tolm ja plekid, mida küünlapäeval veel kindlasti seal polnud (!?). Mis siis ikka - kummikindad kätte, lapsed, rasedad ja lemmikloomad ohutusse kohta ning tubade kraamimine saab alata!

Või äkki saab teistmoodi...? Kas on vaja kasutada vahendeid, mis on ohtlikud veeloomadele ning tekitavad inimeste organismis ärritust? Või peaks neid üldse kuidagi teistmoodi kasutama? Ning kas sooda ja äädikaga on tõesti võimalik terve kodu puhtaks saada?

Eesti Maaülikooli vanemteadur Kaja Orupõld tutvustab Säästva Eluviisi Töötoas kemikaale, mis on puhastusvahendite sees: miks ja kuidas need on ohtlikud ning kuidas ained keskkonnas käituvad ja edasi levivad. Lisaks jagab enda kogemust keskkonnasõbralikust koristamisest Tartu Loodusmaja personal. Ning nagu ikka, on kõigi kohalolijate kogemused, nipid ja küsimused teretulnud ning moodustavad olulise osa arutelust.

Töötoa praktilises osas teeme kodupuhastuse ringtreeningut: segame kokku lihtsa puhastusvahendi, õpime uusi kasulikke nippe ning vahetame teadmisi :)

Üritusel osalemine on TASUTA, aga osalemiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE järgneval lingil: https://goo.gl/forms/e8C9H3ZhR9d43whg2

Töötuba toimub Tartu Loodusmaja teisel korrusel (trepist üles ja paremat kätt). Palume kaasa võtta paksemad sokid või sussid, sest välisjalatsid jätame ukse taha. Põrandad on puidust ja väga külmad ei ole, aga pelgavad kriipivaid saapaid.

Lisainfo: 
Janeli Mänd, MTÜ Eesti Roheline Liikumine
janeliroheline.ee

Üritust korraldab MTÜ Eesti Roheline Liikumine koostöös Tartu Loodusmajaga. 
Eesti Roheline liikumine tänab Euroopa Liitu rahalise abi eest käesoleva ürituse korraldamisel. Selle ürituse sisu ja materjalid on Eesti Rohelise Liikumise ainuvastutus ja ei peegelda Euroopa Liidu seisukohti. Euroopa Liitu ei saa võtta vastutusele antud ürituse sisu ja materjalide kasutamise eest.