Sündmused

Rohelise Tee Õhtu Tallinnas: Kuidas mõjutab põlevkivi kaevandamine kohalike inimeste elu?

kolmapäev
14.
veebruar
Kell 18:00
Asukoht: Telliskivi 60A, B-hoone, Tallinn, Harjumaa

Veebruaris toimub 2 Rohelise Tee Õhtut, nii 7. veebruaril Tartus kui 14. veebruaril Tallinnas. Mõlemal üritusel räägitakse sellest, kuidas põlevkivi kaevandamine mõjutab Ida-Virumaa elanike igapäevast elu. Ederi Ojasoo räägib MTÜ Eesti Rohelise Liikumise projekti “Eesti lood keskkonnamuutustest” raames läbi viidud intervjuudest kohalikega ja sellest, mida ta neid tehes koges ja nägi. Tule ja aita kaasa mõelda, kuidas põlevkivikaevanduse aladel elavate inimeste mured paremini avalikkuse ette tuua!

Põlevkivi kaevandamise mõju kohta on tehtud mitmeid sotsiaalmajanduslike mõjude analüüse ja keskkonnamõjude hindamisi. Headest ja põhjalikest uuringutest loeme tabelitest ja teemakohastest lõikudest välja, et kaevandamise mõju kohalikele elanikele on tugevalt negatiivne. Kuid neid lugedes jääb inimeste endi hääl siiski varju. Lood magamata öödest ja lagunevatest majadest mõjuvad lugejale tunduvalt rohkem, kui lihtsalt lause, et põhilised häiringud põlevkivi kaevandamisel on seotud lõhkamise ja müraga. Selleks, et saaksime aru faktide sisust, on MTÜ Eesti Roheline Liikumine koondanud oma lehele üle kolmekümne intervjuu põlevkivi kaevandamise mõjualadel elavate inimestega. Lugusid saab lugeda lehelhttp://roheline.ee/et/projektid/eesti-lood/kogutud-lood/ 

Üritus on kõigile tasuta, võta sõber kaasa ja tule kuulama, vaatama, arutlema! Meelte aktiviseerimiseks pakume ka küpsiseid ning muidugi - rohelist teed.

Üritus toimub Eesti Rohelise Liikumise projekti „Eesti lood
keskkonnamuutustest“ raames, mida rahastab Arengukoostöö Ümarlaud. Teavitust aitab teha Euroopa Liit. Sisu eest vastutab MTÜ Eesti Roheline Liikumine ja see ei väljenda EL-i seisukohti.