Sündmused

Orienteerumise püsirada: sammud korduskasutuseni!

esmaspäev
20.
november
 
Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks. Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama.
Ka Eesti Roheline Liikumine võtab sellest nädalast osa ning otsustasime novembri eelviimasel nädalal Tartu linnas püsti panna orienteerumise püsiraja!
Rada on avatud 20.11.17 kuni 26.11.17.
Rada läbitakse kaardi abil, mille saab võtta Tartu Loodusmaja infolauast (pöörake tähelepanu loodusmaja lahtiolekuaegadele!). Et orienteerumine vastavalt nädala temaatikale ka hariv oleks, siis kaardi teisel poolel on kirjas keskkonnaga haakuvad küsimused, millele peaks igas punktis vastuse leidma. Igas punktis on A5 lamineeritud silt, kust leiab vastuse. Kui vastused olemas, võib paberi viia tagasi Tartu Loodusmajja infolauda.
Miks? Sest kõik täidetud paberid osalevad auhinnaloosis (Seiklushundi päevakute kinkekaardid, riidest poekotid, jalgratta sadulakatted, jm)!
Osalejad peaksid ennast varustama kirjutusvahendiga!
Tegemist on valikrajaga, mis tähendab, et punkte võib võtta endale sobivas järjekorras ja ka meelepärasel hulgal - kõigi punktide läbimine on võimalus, kuid kindlasti mitte kohustus.

Kaardi saab alla tõmmata ja endale ka ise välja printida: http://roheline.ee/userfiles/image/Est-Lat/pysirada.PDF (printige kahepoolselt!).

Pimedas liikudes soovitame kindlasti kanda helkureid ja ka pealamp on soovitatav. Mõni punkt ei pruugi kohe silma hakata (et kurjade kavatsustega isikud eemal hoida) seega vaadake punktikohas avatud silmadega ringi. Alati on muidugi ka võimalus, et punkt ongi juba jalutama läinud – sellisel juhul andke sellest teada, kas kirjutades meile FB sõnumina või meilitsi eliisaroheline.ee.
Loodame, et meie rada Teile meeldib ja viite ka oma sõbrad orienteeruma!
-------
Üritus toimub Interreg Eesti-Läti koostööprogrammi ja MTÜ Eesti Roheline Liikumine projekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toel. Üritust toetab ka Seiklushunt.