Sündmused

Toidulaua mitmekesisus ja sortide kadu:puhmasrukkist Jonagoldini

neljapäev
19.
oktoober
Kell 18:00
Asukoht: Lille 10, Tartu,

Rukkileib on meie toidulaua alustala ja Sangaste rukis au ning uhkus, olles esimene teadlikult aretatud rukki­sort maailmas. Või siis Suislepa õun, mille ajalugu viib veel sajand varasemasse aega. Peipsiäärne sibul on hea näide, kuidas siia toodud kultuurtaimest on saanud piirkonna sümbol.

Seekordsel Rohelise Tee Õhtul saab kuulda, millist rolli mängivad erinevad sordid meie loodus- ja kultuurikeskkonnas ning kuidas globaliseerunud toidutootmine seda mõjutab. Kas oled märganud, et isegi sügisel on keeruline poelettidelt leida eestimaist kaupa? Kuhu siis lähevad kõik need päris meie õunad ja kartulid? 

Eesti on väike riik, kus me mäletame oma vanu maasorte või uuema aja aretisi läbi enda või teistelt kuuldud kogemuse, näeme, mis toimub maa ja mullaga. Tõsiasi, et Euroopas hävineb iga päev kolm ruutkilomeetrit mulda, jätab esialgu külmaks. See justnagu ei puuduta meid. Ometi mõjutavad kogu maailmas toimuvad protsessid, mis on tingitud kasvavast vajadusest toidu järele, aegamisi ka meid.

Teemat tutvustav Ülle Jukk on taustalt ajaloolane ja töötanud suure osa oma tööelust kultuuripärandi kaitse valdkonnas. Tänaseks on tema tööd ja tegemised seotud rohkem või vähem toiduga. Ta püüab olla abiks Jõgevamaa kohaliku toidu propageerimisel, koostab ajakirja Tiiu toidulehekülgi ning kirjutab või räägib aeg-ajalt meie toidupärandist ja ajaloolistest toitudest. Tema suur lugupidamine ja austus kuulub aga Eesti sordiaretajatele, kes seisavad selle eest, et meil jätkuks siinsesse kliimasse sobivaid aretisi.

Vestlusõhtul osalemine on tasuta.

Üritus toimub koostöös Tartu Loodusmaja, rahastab Euroopa Komisjon ja sisu eest vastutab MTÜ Eesti Roheline Liikumine.