Sündmused

Keskkonnateemaline väitlusklubi ​alustab

pühapäev
15.
oktoober
Kell 12:00
Asukoht: Lille 10, Tartu,

Pelgad avalikult sõna võtta? Kõik head mõtted pagevad su huultelt, kui pead püsti tõusma ja neid teistele esitama? Ning su geniaalsed ideed lõpetavad kassikangana, kui üritad neid seletada? Siis oled õige ürituse juures! 

Siin on sinu jaoks suurepärane võimalus enda arendamiseks turvalises keskkonnas.


ARGUMENDI KOOSTAMISE KOOLITUS

Keskkonnateemalise väitlusklubi avaürituseks on argumendi koostamise ja kõnelemise koolitus, kust saadavad teadmised on heaks baasiks jätkamaks igakuiseid väitluseid. Üritus on suunatud neile, kes plaanivad väitlusklubist ülejäänud aasta jooksul osa võtta. 

Koolitust viivad läbi Triin Toimetaja (Tartu Väitlusklubi president) ja Sigrid Solnik (SpeakSmart koolitaja). Koolitusel antakse: 
- kiire ülevaade väitlusest ja keskkonnateemalisest väitlusklubist;
- mis on hea ja halva argumendi koostisosadeks;
- kuidas argumenti kokku panna ja seda esitada.

KESKKONNATEEMALINE VÄITLUSKLUBI

Keskkonnateemalise väitlusklubi eesmärgiks on parandada argumenteerimisoskust ning avalikku esinemist. Klubi on mõeldud kõigile, kes:
1) on huvitatud erinevatest keskkonnateemadest (iga kuu uus teema);
2) soovivad ennast arendada;
3) on nõus oma mugavustsoonist välja tulema;
4) toetavad teisi kaasväitlejaid;
5) on tudengid, töötajad, töötud, vabakutselised jne (ehk vahet pole!);
6) ...

Väitemine selle klubi kontekstis on natuke nagu sport: on olemas kindlad kõneajad, hinnatakse kõneleja osavust ja stiili ning antakse tagasisidet. Nagu ka päris spordis on võitjaks siin kõik, kes osa võtavad, sest pärast iga kogemust kasvavad sinu oskused ja enesekindlus. 

Milleks väidelda ja mis see väitlus täpsemalt on, selle kohta saad lisa lugeda siit: http://www.debate.ee/vaitlus/mis-on-vaitlus . Et veel paremini mõista, tule Loodusmajja 15. oktoobril ise kaema ja kaasa mõtlema.

Pärast avaüritust hakkab klubi koos käima korra kuus argipäeva õhtul (ca 2 h) Tartu Loodusmajas kuni aprillini 2018. Iga kuu on uus keskkondlik teema/probleemipüstitus, millele otsitakse poolt- ja vastuargumente. Tartu Väitlusklubi kogenud treenerid aitavad väitluse kulgu hinnata ning annavad hiljem teada, mis läks hästi ja mida saaks parandada. 

Väitlusklubis osalemine on kõigile huvilistele TASUTA.
Kui sa ei saa tulla esimesele kohtumisele, aga oled huvitatud edaspidi kaasa löömast, kirjuta Kaile.

Lisainfo: 
Kai Allikas (kairoheline.ee)
MTÜ Eesti Roheline Liikumine 


Keskkonnateemaline väitlusklubi toimub koostöös Tartu Loodusmaja, Tartu Väitlusklubiga. Üritust rahastab Euroopa Komisjon, sisu eest vastutab MTÜ Eesti Roheline Liikumine.