sisukaart  EST | ENG

Get active!

Estonian Green Movement-FoE

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Aprillikuu kolmapäevadel näeb Kumus keskkonnateemalisi dokumentaalfilme

Aprillikuu kolmapäevaõhtused dokumentaalfilmide linastused Kumu auditooriumis on pühendatud loodushoiu ja keskkonnateadlikkusega seotud teemaderingile. Valikus on USA, Suurbritannia, Rootsi, Taani ja Gröönimaa filmid aastatest 2012 ja 2013.

 2. aprillil linastuva filmi „Reostatud" („Trashed", re˛issöör Candida Brady, 2012) fookuses on maailmas üha suurenev prügitoodang ja mittelagunevate jäätmete mõju loodusele ja inimesele. Filmis otsitakse erinevaist maailma paigust vastust küsimusele, kas prügi katab tulevikus kogu planeedi või on veel võimalik midagi päästa. Lugu jutustab tuntud briti näitleja Jeremy Irons, muusika autoriks on tunnustatud kreeka filmihelilooja Vangelis.

 9. aprillil näitamisele tulev „Ekspeditsioon maailma lõppu" („Expedition to the End of the World", re˛issöör Daniel Dencik, 2013) saadab kunstnikke ja teadlasi mereretkel Gröönimaa loodevetesse, kuhu globaalse kliimasoojenemise tõttu on alles hiljuti ligipääs tekkinud. Reis puutumata loodusesse, kus inimtegevuse jäljed puuduvad, viib erineva taustaga reisiseltskonna mõtted suurtele eksistentsiaalsetele teemadele.

 Gröönimaad tutvustab ka 23. aprilli film „Küla maailma lõpus" („Village at the End of the World", re˛issöörid Sarah Gavron ja David Katznelson, 2012), mis vaatleb Loode-Gröönimaa väljasureva rannikuküla Niaqornati elutsükleid. Külas elab tänaseks 59 asukat, kellest enamik on inuitid. Külaelu säilimisele esitavad väljakutse nii kliimamuutused, finantsraskused kui ka välismaailmast pärit sekkumised.

 Keskkonnakuu lõpetab 30. aprillil linastuv film „Pandora lubadus" („Pandora's Promise", re˛issöör Robert Stone, 2013), mis esitab alternatiivse vaate tuumaenergia küsimusele. Filmis selgitavad mitmed arvestatavad analüütikud ja mõtlejad samm-sammult, miks tuumaenergia kasutuselevõttu tuleks laiemas plaanis tõsiselt kaaluda.

 Filmid linastuvad Kumu auditooriumis kolmapäeviti kell 18.00 ning on inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega

Sissepääs prii!

 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Log In


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi