sisukaart  EST | ENG

Tegutse!

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Juunikuu infokiri 2009 Trüki
Eelolevad ja toimunud üritused, võimalused vabatahtlikele, viited 
 

Eelolevad üritused.

Õpetajate suvekool Võsul

29. juuni - 01. juuli  toimub õpetajate suvekool Võsul, kus osaleb üle 30ne erineva aineõpetaja üle Eesti. Maailmahariduse projektijuhi juhendamisel esitavad õpetajad õiglase kaubanduse teemanädala süzee poeesia vormis Võsu rannas ja mängivad ebaõiglast jalgpalli: Euroopa Liit versus Aregumaade Farmerid.  Kolmapäev algab tarbimisele kriitilise pilgu heitva filmiga Surplus. Lisaks õiglase kaubanduse viktoriini läbi viimisele tutvustab Meeli Laane elektrooniliste jäätmete teematikat läbi  lühikese mängu  ja filmi “Exporting Harm”.

Maailmahariduse suvekooli korraldab teist aastat järjest Jaan Tõnissoni Instituut koostöös Humana Eestiga. Täpsemat infot leiad koduleheküljelt www.maailmakool.ee . Samalt koduleheküljelt saavad õpetajad laenutada filmi Surplus ning teisi huvipakkuvaid dokumentaalfilme koolis näitamiseks.
 

Toimunud üritused

Õiglase kaubanduse teema kajastamine Maijooksul

Viimaste aastate kõige osalejaterohkemal üritusel oli ERL väljas terve telgiga, müüdi Meira kohvi, Dansukkeri suhkrut, Gepa šokolaadi ja Van Houteni šokolaadijooki kokku ligi 400 ühikut! Lisaks Riina Kuusikule oli  telgis kaks vabatahtlikku - Kätlin ja Krista ning platsil liikusid banaanikostüümides ringi Tartust kohale tulnud vabatahtlikud Eleri ja Indrek koos ghana poisi Ericuga. Jagati infot, kohvi ja kakao näidispakke ning kutsuti inimesi telki.
Pilte üritusest võib näha http://picasaweb.google.com/riinapildid/Maijooks2009#

Õiglase kaubanduse teema kajastamine Grillfestil

Õiglase kaubanduse vabatahtlikud osalesid lisaks Maijooksule ka 13. juunil Türil toimunud Grillfestil. Vihma trotsides tehti tõhusat tööd - jagati teavet ja näidistooteid (kohvi ja kakaod) vähemalt 150 inimesele; 50 inimest täitsid ka kirjaliku viktoriini, millest seitsmele õigesti vastanule loosisime välja mahepuuvillast õiglase kaubanduse t-särgi. Võitjaid on üle Eesti - Paidest, Türilt, Tapalt, Tartumaalt ja Tallinnast. Lisaks tegi Kanal 2 Reporter sündmuspaigal teemakohase pika intervjuu. Eriline tänu siinkohal vabatahtlikele Kätlin Tammele, Merli Jürisoole, Indrek Soidlale ja Eric Boamahile!
Pilte ürituselt saab kaeda  http://picasaweb.google.com/riinapildid/Grillfest2009#

11. juunil osales Maie Peetri Maailma keskkonnapäeva tähistamisel Noortekohvikus, kus räägiti muuhulgas ka õiglasest kaubandusest, joodi Meira reilu kohvi. Väikest elevust lisas banaanikostüüm.

Osalemine GreenExpol

GreenExpo raames näitas ERL Enda Pärisma eestvedamisel filme"Püha vesi", "Meie ostame, kes maksab?" ja "Lillede saar" ning Story of Stuff" ja "Poison Fire”. Vaatamata sellele, et üritusel  ei olnud palju külastajaid, olid osalejad aktiivsed ja tundsid teemade vastu ka suuremat huvi.

Osalemine Maailmapäeval

Vaatamata sajusele Maailmapäeva 2009 algusele, liikus 23. mail rahvast Tammsaare pargis kogu päeva vältel. Käesoleval aastal oli üritus ülesehitatud maailmamuusikale, mille saatel tutvustasid end mitmed maailmaharidusega seotud organisatsioonid. Kohapeal mängiti „ebaõiglast jalgpalli”, kus omavahel võitlesid Euroopa Parlamendi kandidaadid.

Kõrvuti MTÜdega Mondo ja Jaan Tõnissoni Instituut oli esindatud ka Eesti Roheline Liikumine. Üheskoos Jaan Tõnissoni Instituudiga tutvustati filmitelgis maailmakooli tõsielufilme  ja pikk päev tõi endaga kaasa võimaluse tutvustada ERLi meeldivas koostöös AKÜga ja seonduvate MTÜdega kui maailmaharidust edendavat organisatsiooni.

Ligi 100 viktoriini küsimustele vastanud ja loosimises osalenut jäid tihtilugu kohapeale arutlema GMOde ja kliimamuutuste teemal ning võrdlema õigeid vastuseid oma teadmistega. Positiivset tagasisidet ja huvi avaldasid Maailmapäeva külastajad ja päevajuht triipkoodi lugejaga arvuti vastu, kus toote koodile vajutades sai lugeda tootepõhist lugu. Samuti oli visuaalselt efektne ökoloogilise jalajälje plagu, kus oli kõrvuti 3 jalajälge - USA, Eesti ja keskkonda mittekoormav jalajälg.

ERL ja Meeli Laane tänavad aktiivseid tegutsejaid Riinut, Nastjat, Elerit ja Indrekut, kes vastavalt võimaluste panustasid Maailmapäeva ettevalmistusse ja esindamisse kohapeal. Rohkem infot Maailmapäeval toimunu kohta leiab www.terveilm.net

Eesti Rattarikkaks!

ERL poolt koordineeritud Eesti Rattarikkaks! algatus tunnustas mai lõpus ja juuni alguses viite rattarikkaimat asutust ja ülikooli.

Rattarikkaimad ülikoolid on: Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ning  Eesti Infotehnoloogia Kolledž.
Loe lähemalt: http://www.rattarikkaks.ee/valiti-eesti-rattarikkaim-ulikool.html

Rattarikkaimad asutused on: Von Krahli Teater, Eesti Rahvusringhääling,  Skype, Tartu Tamme Gümnaasium ja Tallinna Vesi. Loe  lähemalt: http://www.rattarikkaks.ee/selgusid-rattarikkaimad-asutused.html

Juunis jätkuvad Eesti Rattarikkaks algatuse laenuratta nädalad koostöös Hawaii Ekspressiga, kus 2 nädala kaupa saavad erinevad asutused oma töötajatele tasuta sõitmiseks 50 linnaratast anda. Laenurattad on alla saanud: Eesti Rahvusringhääling, Elisa, Elion, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Delfi, Tallinna Linnavalitsus, Tallinna Vesi ja Elektriraudtee. Loe lähemalt rattarikaste blogist: http://rattarikkad.blogspot.com/

Eesti Rattarikkaks! algatuse facebooki rühmaga saab liituda: http://www.facebook.com/group.php?gid=51050728458

Tiigrihüppe Ideelaat „Elu koolis koos Tiigriga"

12. juunil toimus Tallinna Lauluväljakul Tiigrihüppe Sihtasutuse ja Koolielu portaali ideelaat "Elu koolis koos Tiigriga", pakkudes hulgaliselt ideid, kuidas õppetööd põnevamaks muuta. Ideelaadal tutvustati
näituseboksides ja õpitubades mitmesuguseid ideid, kuidas õppetööd põnevamaks ja huvitavamaks muuta.
Maailmahariduse magnetiteks olid kohapeal Jaan Tõnissoni Instituudi esindajad ja ERLi Maailmahariduse projektijuht Meeli Laane. Tutvustati maailmakooli portaale nii noortele kui õpetajatele. Külastajad andsid positiivset tagasisidet nii omanäolise boksi kujunduse ja ka kiiduväärt töö eest

Esmakordselt korraldatud Ideelaadale olid oodatud kõik üldharidusega seotud inimesed -  õpetajad, õpilased, koolijuhid, koolipidajad, lapsevanemad ja kõik, kes huvitatud innovatsioonist üldhariduses.
Pildigalerii leiad siit: http://picasaweb.google.com/Tiigrihype/IdeelaatEluKoolisKoosTiigriga#

Võimalused vabatahtlikele

Selle aasta õiglase kaubanduse nädalal külastab Eestit Kameruni puuvillafarmer. Riina Kuusik otsib vabatahtlike seast innukat ja väga head prantsuse keele oskajat, kes külalist saadaks ja tema sõnavõtte tõlgiks tema visiidi vältel 15.-18.oktoober. Lisa info 56983050 või info[ät]fairtrade.ee
 

Varia

•    Loe Maailmapäevast: http://www.epl.ee/artikkel/46942

Liikmemaks

Meeldetuletuseks nendele, kes pole maksnud liikmemaksu, siis palume teha seda pangaülekandega Eesti Rohelise Liikumise arvelduskontodele 221011415405 Swedbank või 10102051999003 SEB.

ERLi liikmemaks on 2008. aasta üldkoosoleku otsusega õpilastele ja pensionäridele 25 krooni, üliõpilastele 100 krooni ning teistele 200 krooni.
 
Jaanuarikuu infokiri 
 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Logimine


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi