sisukaart  EST | ENG

Tegutse!

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Märtsikuu infokiri 2009 Trüki

Uute töötajate tutvustused, eelolevad ja toimunud üritused, võimalused vabatahtlikele, uued projektid

Eelolevad üritused

Liikmeõhtud

Järgmised liikmeõhtud Tallinnas (19.03), Tartus (18.03) kui ka Pärnus (24.03) tutvustavad Eesti rattarikkaks! algatust. Algatuse eesmärk on teha rattaga igapäevaste käikude tegemine niivõrd mugavaks, turvaliseks ja loomulikuks, et see muutuks üheks eelistatumaiks liikumisviisiks Eesti linnades ja külades.

23. märtsil ootame Tallinna liikmeõhtule säästva jaekaubanduse teematikast huvitatuid kuulama Kesko kauaaegse korporatiivse vastutuse juhti Jouku Kuismat.
Aprillikuus jagab genetiliselt muundatud organismidest teadmisi Nastja Petsjonoki.
Maikuu alguses toimub huvilistele õiglase kaubanduse temaatika tutvustamine ja vabatahtlike koolitamine Riina Kuusiku, Meeli Laane eestvedamisel.

Ootame sind liikeõhtutele, lisainfot aja, koha ja registreerimise võimaluste kohta leiad ERLi kodulehelt http://www.roheline.ee/content/view/372/128/lang,et/

Ideid ja küsimusi liikmeõhtute osas ootame liikmekoordinaatori, Evelyn Valtini, e-mailile evelyn[ät]roheline.ee või telefoninumbril 56 611 083

Seminar „Säästev jaekaubandus – käega katsutav või kauge unistus?“

Eesti Roheline Liikumine korraldab 24. märtsil koostöös Eesti Kaupmeeste Liiduga seminari „Säästev jaekaubandus – käega katsutav või kauge unistus?“.
Seminar on suunatud eelkõige jaekaubandusele ja selle eesmärk on tutvustada Eesti kaupmeestele säästvat jaekaubandust. Oma kogemustest tuleb seminarile rääkima Kesko kauaaegne korporatiivse vastutuse juht Jouku Kuisma, tuues meile näiteid siitsamast naabrusest. Londonist annab videointervjuu säästva arengu organisatsiooni Forum For The Future äriprogrammi juht dr. Sally Uren, ühendades säästvat jaekaubandust tänase majandusolukorraga. Maie Kiisel ERList annab ülevaate kevadel Eestis korraldatud tarbijauuringust, kus uuriti tarbijate arvamusi säästvast jaekaubandusest. Koostöövajadusest ökomärgistega toodete tarbijani jõudmisel räägib Karin Kilk Säästva Eesti Instituudist.
Lähem info www.roheline24.ee

Õiglase kaubanduse teemaline loeng Tõlliste Noortekeskuses

Teisipäeval, 17. märtsil kell 18.00 toimub õiglase kaubanduse teemaline filmiõhtu Tõlliste Noortekeskuses. Lisaks suuremates linnades korraldatud liikmeõhtutele, avanes suurepärane võimalus kaasata noori ka maapiirkondadest Lõuna-Eestis, tutvustamaks õiglase kaubanduse temaatikat ning tarbimise teemat üleüldiselt. Teisipäeva õhtul tutvustab õiglast kaubandust ja tarbimise teemalist filmi "Meie ostame, kes maksab?" maailmahariduse projektijuht Meeli Laane. Link TANKi koduleheküljele http://www.anktank.ee/index.php?id=6122&onepagefree=88s9sj4kfbkhk66go4mf2d1on2

Õiglase kaubanduse ja säästva tarbimise teemaline töötuba Eesti Seksuaaltervise Liidu  noortekoolitusel Jänedal

28. märtsil korraldab Eesti Seksuaaltervise Liit noortekoolitust, kus laupäevase päeva töötoa teemaks on õiglane kaubandus ja säästev tarbimine. Töötuba viivad läbi maailmahariduse projektijuht Meeli Laane ja
Loodussõbraliku toote kampaania juht Enda Pärisma.

ERLi strateegiakoosolek ja üldkoosolek

21. märtsil toimub ERLi strateegiaseminar Tallinnas, Uue Maailma Seltsi majas (Koidu 82)

Organisatsiooni tegevuse eesmärgid ja tulevikunägemus vormuvad sageli missiooni ja visiooni sõnastuse üle aju rünnates. Nagu võib meie veebis rippuvast põhikirjast näha, on ERLi kehtiv missioon sõnastatud 1988. aastal. Nii on praegusel missioonil küll kõrge uunikum-väärtus, kuid see ei kajasta organisatsiooni hetkeolukorda ega ka muutunud olusid ühiskonnas. Ootame teid arutlema selle üle, milline organisatsioon võiks olla ERL ja miks. Seminaril püüame ette valmistada uue missiooni ja visiooni sõnastuse ning arutleda, kuivõrd on ERLil võimalik ja vajalik tegutseda looduskaitse valdkonnas. Seminarile tulijatel on kasulik üle vaadata käesoleval nädalal postkasti potsatav Rääk. Et postitaksime selle õigele aadressile, on praegu viimane aeg ERLi oma muutunud kontaktandmetest teavitada (info[ät]roheline.ee).

Registreeru üritusele http://www.doodle.com/28nmufe32utkfqb7

Lisainfo http://www.roheline.ee/content/view/383/73/lang,et/

4.-5. aprillil toimub ERLi üldkoosolek Aegviidus

Aegviidus ei toimu lihtsalt üks rutiinne mittetulundusühingu üldkoosolek, kus hääletatakse igavate teemade üle nagu liikmemaksu suurus või juhatuse liikmete arv. Jah, meie eesmärgiks on küll ka natukene hääletada - lööme lukku uue missiooni sõnastuse ja otsustame, kes on uued ERLi vedajad. Aga ei tasu unustada, et on Aegviidu kaunis koht ja selle mändide vilus rõõm valdab igaüht, mis on kirjas ka Valgre valsi salmides. Aegviidu on koht, kus ERL on läbi aegade ikka ja jälle kokku saanud, tutvunud, taaskohtunud, juttu ajanud, söönud, maganud, vaielnud, laulnud ja matkanud. Tule kindlasti!

Registreeru üritusele  http://www.doodle.com/9h99e3g79nmter98

Lisainfo http://www.roheline.ee/content/view/384/73/lang,et/

Täpsem info ja päevakavad selguvad lähiajal.

Toimunud üritused

Filmi- ja jutuõhtu Nigeeria naftatööstuse probleemidest

1.-3. märtsil 2009 käis Eestis külas nigeerlane Osayande Omokaro, et tutvustada meile Nigeerias nafta ammutamisega kaasnevaid keskkonna- ja sotsiaalseid probleeme. Osayande töötab  organisatsioonis Environmental Rights Action, mis sarnaselt Eesti Rohelise Liikumisega kuulub
rahvusvahelisse keskkonnavõrgustikku Friends of the Earth International.
Osayande aitas tutvustada Nigeeria naftaprobleemidest vändatud lühifilmi "Poison Fire" (vt www.poisonfire.org), mida käis 2. märtsil Tallinnas rahvusraamatukogus vaatamas umbes 200 inimest ja 3. märtsil Tartus ERM näitusemajas umbes 40 inimest. Pärast Eestit jätkus filmi tutvustamiseks korraldatud tuur Lätis ja Leedus.
Vaata veebist Osayandega tehtud ERR intervjuud: http://uudised.err.ee/?0&popup=video&id=20807  

24.veebruaril protestisid Lumememmed kliimasoojenemise vastu ja propageerisid taaskasutust

Hoolimata tähtpäevade kokku langemisest - sel aastal oli nii Vastlapäev kui ka Vabariigi sünnipäev samal ajal, leidus aktiviste, kes Memmed kõnelema panid. Lumememmesid ehitasid kümmekond osalejat üle Eesti ja kampaaniat toetas MTÜ Tuhalaane. Käsitöönaised viltisid valmis lumememmed, mis jäävad rõõmustama Tuhalaane külamaja ka edaspidi. Surju Põhikooli ees meisterdasid algklasside loodusringi õpilased oma lumememmed ja Puhja Gümnaasiumi 1. klassid sättisid oma kooli õuele sõnumeid. Kaitseliidu Sakala ringkonna neli kodutütart ehitasid  Sakala Memme Viljandi linnapiirile, Tallinna mnt Karula teeristi, ning Tallinnas kõnetasid Memmed inimesi Toompeal ja Pirita tee ääres Maarjamäel. Olulised sõnumid said edastatud ja tähtis meelde tuletatud.
Suured - suured tänud  kõigile, kes osa võtsid ja kohtumiseni järgmisel aastal.
Pilte leiab aadressil: http://www.roheline.ee/component/option,com_zoom/Itemid,98/catid,29/PageNo,1/lang,et/

Tarbimisteemaline liikmeõhtu Pärnus

19. veebruaril toimus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (www.chaplin.ee ) tarbimisteemaline liikmeõhtu, kus vaadati dokumentaalfilmi Meie ostame, kes maksab? (We Shop, Who Pays?) (Lotta Eklund / Rootsi (filmitud Indias) / 2002 / 33 min). Dokumentaalfim kajastab lääne ettevõtteid ja nende tegevusega kaasnevaid probleeme kohalikule keskkonnale ja inimestele, mis toodavad riideid ja kingi arengumaades.

Võimalused vabatahtlikele

Osalemisvõimalustest loe http://www.roheline.ee/content/view/373/129/lang,et/

Otsime vabatahtlikke Maailmapäeva korraldamises kaasa lööma

Maailmapäeva tähistatakse Eestis 23. mail. Kuigi tundub, et sinna on veel aega, ettevalmistused juba käivad! Tule löö kaasa! Maailmapäeva nädalal külastab Tallinnat taaskord õiglase kaubanduse purjelaev Estelle. Sellega seonduvalt ootame vabatahtlikke, kes aitab koole kaasata nii maailmapäeva tähistamisega koolis kui ka Estelle laeval. Huvilistel palun ühendust võtta maailmahariduse projektijuhiga Meeli Laane, e-post: meeli[ät]roheline.ee, tel: 56454459.

Kes aga soovib kaasa lüüa maailmapäeva korraldamisel üleüldiselt, võta ühendust Arengukoostöö Ümarlaua MTÜst Tiina-Katrina Kaberiga, kelle õlul on sellel aastal kogu sündmuse korraldamine.
Tiina-Katrina kontaktid: e-post maailmapaev[ät]terveilm.net, GSM: 53 428971

Uued projektid

Noorteportaali loomine

Koostöös Jaan Tõnissoni Instituudiga luuakse maailmakool.ee portaalile lisaks noorteportaal, kus on huvitavat noortele maailmahariduse sh keskkonna teemadel. ERLi ülesandeks on tarbimise teema kokku panna juba 20. märtsiks. Surfa netis ja saada meile avastatud põnevaid mänge, filme, koomikseid, mida leiad ja mida võiks koduleheküljele üles riputada. Võid ka ise välja mõelda viktoriini küsimused/vastused või muud põnevat mis ka teistele noortele huvi pakuks! Ootan Sinu ettepanekuid, vihjeid ja kõike muud seonduvat mõnusat infot hiljemalt 19ndaks märtsiks aadressile meeli[ät]roheline.ee

Varia

Valmis analüüs mahe- ja tavatoodete hinnakõrvutuse kohta

Vahetusüliõpilasel Saksamaalt, Anna-Theresa Leitenbergil (meie vabatahtlik) on valmimas mahe- ja tavatoodete hinnavõrdlus. Hinnakõrvutuseks võtsime ette tuntud Õhtulehe ostukorvi. Analüüsi raskendas see, et kõiki tootenimetusi ei ole veel võimalik mahetootena leida. Samuti ei ole võimalik osta mahetooteid ühest kohast - Anna-Theresal tuli käia tavalistes jaekauplustes, turul ja ökopoodides ning vaadata üle ka talukaupade otsepakkumised. Hindu otsustasime kõrvutada Selveri ketist leitavate tavatoodetega. Kui tooteid oli mitu, valisime võrdluseks antud kategoorias keskmise hinnaga toote. Tulemus oli päris karm - ostukorvi ainult mahetoodetest kokku pannes tuleb arvestada umbes 70% hinnalisaga. Leidus ka mahetooteid, mille hind erines tavatootest kuus-seitse korda - reeglina välismaised elitaartooted. Kohalikud mahetooted olid küll sageli raskesti kättesaadavad, aga kohati isegi tavatoodetest odavamad.

Värsked andmed tarbijate ootuste kohta jaekaubandusele

Eesti Rohelisel Liikumisel on valmimas ka arvamusuuring, mis käsitleb tarbijate ootuseid säästva jaekaubanduse arendamiseks. Selleks viisime läbi kvantitatiivküsitluse Turu-uuringute ASi omnibussuuringu raames, samuti intervjueerisime Tallinna ja Tartu jaekaupluste külastajaid. Tulemused näitasid eeskätt, et kuigi erinevate jaekettide kuvand tarbijate silmis on üpris selge teeninduse kvaliteedi, hinna ja sortimendi aspektist, ei seostu tarbijate jaoks ühegi jaeketi nimi veel mõne konkreetse sotsiaalse vastutuse valdkonnaga. Et tarbijad on tänapäeval väga mobiilsed ja kriitilised, ei ole nad eriti bränditruud. Seega vajadus arendustööks säästva jaekaubanduse valdkonnas on konkurentsieelise kasvatamiseks täiesti olemas.

Liikmemaks

Meeldetuletuseks nendele, kes pole maksnud liikmemaksu, siis palume teha seda pangaülekandega Eesti Rohelise Liikumise arvelduskontodele 221011415405 Swedbank või 10102051999003 SEB.

ERLi liikmemaks on 2008. aasta üldkoosoleku otsusega õpilastele ja pensionäridele 25 krooni, üliõpilastele 100 krooni ning teistele 200 krooni.
 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Logimine


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi