sisukaart  EST | ENG

Tegutse!

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Looduses ja matkal Trüki

Piknik

Loodusese einestamine saavutab järjest suuremat populaarsust, seepärast mõned soovitused, kuidas toimida võimalikult säästvalt.

Kohavalik

Transpordi seisukohast võiks valida piknikupaiga jalakäimise või rattaga liikumise raadiusesse.

Piknikutarbed

Soovitav on valmistada toit ise ning võtta see kaasa tavalistes nõudes või mitmekordselt kasutatavates plastkarpides. Nõud, millest süüakse võiks olla mitmekordselt kasutatavad. Liigsest tassimisest hoidumiseks võiks arvestada täpse hulga söögivahendeid.

Toit

Eelistada tuleks ökoloogiliselt kasvatatud juur- ja puuvilju. Tarbitavad tooted võiks olla võimalikult kohalikud, et piirata transpordist tingitud keskkonnamõjusid. Kaasavõetud joogid võiks soovitavalt olla korduvkasutatavas taaras.

Prügikäitlus ja koristamine

Bioloogiliselt lagunevad jäätmed võiks matta või jätta piknikukoha lähedusse, kui koht ei ole väga sagedasti külastatav. Biojäätmete hulka kuuluvad näiteks majapidamispaber, pähklikoored, hernekaunad, õunasüdamed jne. Taara, paber ja muud pakendid tuleks kaasa võtta ja viia lähimasse vastuvõtupunkti/konteinerisse. Lahkudes veendu, et lõkke sai kustutatud, vajadusel mätastega kaetud ning kõik prügi sai kokku kogutud.

 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Logimine


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi