sisukaart  EST | ENG

Tegutse!

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Eesti Roheline Liikumine kutsub taas üles lumememmesid päästma Trüki

27.02.2007

Eesti Roheline Liikumine kutsub inimesi homme, 28. veebruaril lumememmesid ehitama, et juhtida avalikkuse tähelepanu kliimamuutuste põhjustele ja tagajärgedele. Eestis teist aastat korraldatav aktsioon "Lumememmed kliimamuutuste vastu!" on osaluskampaania, kus igaühel on võimalik öelda oma sõnum energeetikas ja transpordis õhku paisatavate kasvuhoonegaaside kohta.

Kliima globaalse soojenemise tõttu on lumememmed sunnitud oma elupaiku üha rohkem põhja poole koondama. Eestis on kliimamuutused toonud kaasa talvede lühenemise ja keskmise temperatuuri tõusu, mis on vähendanud meie võimalusi siinkandis lumememmesid kohata - näiteks käesoleval aastal jõudsid memmed Eestisse alles jaanuaris. Kuna lumememmed ei ole poliitilise aktiivsuse poolest eriti tuntud, siis seda tähelepanuväärsem on nende hääletu protestiseisak.

Rahvusvahelist kampaaniat "Lumememmed kliimamuutuste vastu!" viiakse läbi Maasõprade organisatsiooni (Friends of the Earth) algatusel, eelmisel aastal osalesid aktsioonis Soome (ürituse initsiaator), Rootsi, Venemaa, Ungari, Bulgaaria, Sloveenia, Norra ja Eesti. Algatuse laiemaks eesmärgiks on ärgitada valitsusi kiiremini kasvuhoonegaaside emiteerimise alaseid leppeid täitma. Eesti Roheline Liikumine soovib käesoleval aastal esile tõsta Eesti põlevkivienergeetika probleeme, sest põlevkivi kasutamisega kaasnev CO2 moodustab kliimamuutuseid põhjustavate kasvuhoonegaaside toodangust Eestis tervelt 84%.

Värske IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) neljanda raporti hinnangul on viimase sajandi kliimamuutus 90%lise tõenäosusega põhjustatud inimtegevusest - fossiilsete kütuste põletamisest. See peaks ka kõige suuremad skeptikud murelikuks tegema.

Kampaania juhised leiab aadressilt: www.roheline.ee/content/view/300/99
2007.a. kampaania  fotod laetakse siia
Vaata ka www.maanystavat.fi/lumiukot

LISAINFO:
Maie Kiisel, juhatuse liige
maie [ät] roheline.ee, 51 69933

 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Logimine


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi