sisukaart  EST | ENG

Tegutse!

Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Eesti Roheline Liikumine kutsub inimesi lumisest kliimakampaaniast osa võtma Trüki

PRESSITEADE

Eesti Roheline Liikumine kutsub inimesi vastlapäeval, 28. veebruaril lumememmesid ehitama, et tähistada ühe aasta möödumist Kyoto protokolli jõustumisest ning pöörata tähelepanu kliimamuutuste põhjustele ja tagajärgedele.
Rahvusvahelist kampaaniat "Lumememmed kliimamuutuste vastu!" viiakse läbi Maasõprade Euroopa organisatsiooni (Friends of the Earth Europe - FoEE) algatusel mitmetes Põhja-Euroopa riikides, samuti Venemaal ja Ungaris. Kampaania eesmärgiks on ärgitada valitsusi kiiremini kasvuhoonegaaside emiteerimise alaseid leppeid täitma. ERL ootab Eesti valitsuselt eelkõige senisele keskkonnakahjuliku elektritootmise tehnoloogiale – põlevkivienergeetikale - kiiret alternatiivide leidmist ja rakendamist.
Kliima soojenemise tõttu on lumememmed sunnitud oma elupaiku üha rohkem põhja poole koondama. Lumememmed ei ole küll seni tuntud oma poliitilise aktiivsuse poolest, kuid hääletu protestiseisak võimaldab neil märku anda oma süvenevast murest. Kliimamuutused on toonud Eestis kaasa talvede lühenemise ja keskmise temperatuuri tõusu, mis mõjutab oluliselt meie edaspidiseid võimalusi siinkandis lumememmesid kohata.
Kampaaniast saavad osa võtta kõik – instruktsioonid aadressilt www.roheline.ee. Lumememmede ehitamist külm ilm ei takista, pigem võiks vastlapäev ärgitada tegutsema ka inimesi, keda kliimamuutused külmaks jätavad.
Kampaania info: www.foeeurope.org/climate/snowmen.htm

TEATE EDASTAS:

Maie Kiisel
maie.kiisel [ät] ut.ee, 5169933
Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige
 
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Reklaam
Varia
Logimine


Postkast 35 Tartu 51004 | Telefon: 7422 532 | E-post:

Serverit teenindab Serverit teenindab EENet

WWW teostus Maxi